Україна залишилася нетто-імпортером електроенергії, хоча експорт і зріс
Попри помітне зростання експорту електроенергії, Україна залишається нетто-імпортером. Імпорт електроенергії минулого тижня перевищив експорт у 1,8 разу. З 15 по 21 червня обсяг імпорту знизився на 23% порівняно з попереднім тижнем, склавши 77,4 тис. МВтгод, тоді як експорт зріс у 2,5 разу до 43,9 тис. МВтгод — найбільше значення з жовтня 2025 року.
Сприятливі погодні умови, зокрема сонячна погода і комфортні температури, сприяли збільшенню генерації від побутових сонячних електростанцій. Це знизило навантаження на електромережу. Завершення ремонту одного з енергоблоків атомної станції також позитивно вплинуло на стан енергосистеми, повідомляють аналітики DIXI Group.
У структурі імпорту найбільшу частку займає електроенергія з Угорщини — 33,4 тис. МВтгод, що складає 43% від загального обсягу. Словаччина, Румунія та Польща також зробили значний внесок. Головним винятком стала Молдова, звідки імпорт навпаки зріс.
Щодо експорту, то домінувала Угорщина, куди було відправлено 26 тис. МВтгод електроенергії. За нею йдуть Молдова та Румунія. Найбільше зростання експорту відзначено у напрямках до Словаччини, Молдови й Угорщини. У той же час експорту до Польщі цього тижня взагалі не було, а постачання до Румунії знизилися на 12%.
Цікаво, що ще в травні 2026 року Україні вдалося скоротити імпорт електроенергії на 29% у порівнянні з квітнем, продовжуючи таким чином тенденцію до зменшення імпорту третій місяць поспіль. Водночас експорт за цей же період збільшився в 2,8 разу. На тлі збільшення обсягів ремонту наАЕС, ця динаміка є важливим сигналом про підвищення ефективності внутрішньої генерації.
Дані тенденції вказують на помітні зміни в енергетичній політиці України, що може мати довгострокові наслідки для енергетичного сектору та економіки країни.







